معرفی سفیر یا نمایندگی

اخبار و تحلیلها


نماینده ایران: دنیا باید در مقابل تضییع حقوق فلسطینیان مقاومت کند.
نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد می گوید دنیا نباید اجازه دهد که زورگویی آمریکا و جنایات اسرائیل موجب تضییع بیشتر حقوق فلسطینیان گردد. غلامعلی خوشرو نماینده دائم کشورمان در سازمان ملل که در نشست امروز شورای امنیت سخن می گفت، افزود: وضعیت در فلسطین رو به وخامت است و تنها در تظاهرات بازگشت فلسطینینان، تاکنون بیش از 200 نفر شهید و بیش از 22 هزار نفر نیز مجروح شده اند.
 ١٨:٤٦ - 1397/07/30 - نظرات : ٠متن کامل >>
سفیر جمهوری اسلامی ایران: جامعه بین المللی نباید در قبال زورگویی و یکجانبه گرایی آمریکا سکوت کند
سفیر و معاون نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل گفت: جهان نباید در برابر زورگویی و یکجانبه‌گرایی آمریکا سکوت کند. اسحاق آل حبیب در سخنرانی خود که امروز در کمیته خلع سلاح و امنیت بین المللی مجمع عمومی سازمان ملل ایراد کرد، با اشاره به خروج غیرقانونی آمریکا از برجام، افزود: در حالی که طبق 12 گزارش پیاپی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، ایران تاکنون به کلیه تعهدات هسته ای خود بر اساس برجام عمل کرده است، خروج آمریکا از برجام غیرقانونی بود و این کشور تعهدات‌اش در قالب قطعنامه 2231 شورای امنیت را نیز مستمراً نقض می‌کند.
 ١٨:٥١ - 1397/07/24 - نظرات : ٠متن کامل >>
خوشرو : آمریکا به اعمال تحریم معتاد شده است .
سفیر و نماینده دائم کشورمان در نزد سازمان ملل متحد در کمیته ششم مجمع عمومی و در دستور کار کمیته منشورملل متحد سخنرانی کرد و به بیان مواضع کشورمان در زمینه موضوعات مرتبط با صلح و امنیت بین المللی و حل و فصل مسالمت آمیز اختلافات پرداخت . وی گفت که ممنوعیت تهدید و توسل به زور از مهمترین دستاوردهای سازمان ملل می باشد. با این وجود اقدام برخی از کشورها در توسل غیر قانونی به زور یا تهدید به زور، نقض قواعد آمره بین المللی و منشور ملل متحد بوده و مشروعیت سازمان ملل را به خطر انداخته است .
 ١٨:٥٠ - 1397/07/24 - نظرات : ٠متن کامل >>
سخنرانی غلامعلی خوشرو سفیر و نماینده دائم ایران در کمیته ششم (کمیته حقوقی )
غلامعلی خوشرو سفیر و نماینده دائم کشورمان در نیویورک در کمیته ششم (کمیته حقوقی ) مجمع عمومی سازمان ملل متحد با موضوع حاکمیت قانون سخنرانی کرد . خوشروبا اشاره به اینکه امروز چند جانبه گرایی تحت هجوم واقع شده است جلوه های یکجانبه گرایی را خروج از معاهدات و پروتکل های بین المللی، خروج از آژانسهای سازمان ملل، آغاز جنگ تجاری با کشورها و وضع تحریم های فرامرزی بر کشورها معرفی کرد.
 ١٧:٢٤ - 1397/07/18 - نظرات : ٠متن کامل >>
سخنرانی جناب آقای دکتر غلامحسین دهقانی، معاون حقوقی و امور بین المللی وزارت امور خارجه در نشست كميته فلسطين جنبش عدم تعهد
معاون حقوقي و امور بين الملل وزارت امور خارجه كشورمان در نشست كميته فلسطين جنبش عدم تعهد كه در حاشيه هفتاد و سومين اجلاس سالانه مجمع عمومي سازمان ملل متحد برگزار گرديد، اقدمات رژيم صهيونيستي عليه مردم بي دفاع فلسطين را محكوم و خواستار اقدام عملي جامعه جهاني جهت جلوگيري از اقدامات اين رژيم عليه مردم فلسطين شد. وي اظهار داشت: رژیم صهیونیستی از ابتدای تأسيس، حقوق بین الملل را نادیده گرفته، با تصمیمات نهادهای بین الملی از جمله بسیاری از قطعنامه های مصوب مجمع عمومی و شورای امنیت مخالفت کرده و با ادامه ارتکاب جرایم جنگی متعدد، اتخاذ سیاست های تبعیض نژادی، نقض گسترده و سیستماتیک حقوق بشر و گسترش شهرک سازی و آواره نمودن بسیاری از فلسطینیان معاهدات بین المللی حقوقی، را نقض کرده است. اين رژيم با تولید سلاح های هسته ای و دیگر تسلیحات کشتار جمعی به خطری جدی در عرصه جهانی تبدیل شده و بطور آشکار صلح و امنیت بین المللی را تهدید می کند.
 ٢٢:٣٩ - 1397/07/09 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>

گالری تصاویر |  وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو