معرفی سفیر یا نمایندگی

اخبار و تحلیلها


مقاله دکتر خوشرو در گاردین در رد تحریم غیرقانونی آمریکا
غلامعلی خوشرو نماینده ایران در سازمان ملل در یادداشتی در روزنامه گاردین نوشت: خروج دولت ترامپ از برجام یک فاجعه برای دیپلماسی چند جانبه بوده و زخم عمیقی بر اعتبار ابتکارات دیپلماتیک مشابه در آینده خواهد بود.متن کامل یادداشت غلامعلی خوشرو در روزنامه گاردین به شرح زیر است:
 ١٨:٤١ - 1397/05/18 - نظرات : ٠متن کامل >>
معاون نمایندگی دائم ایران: اشغال فلسطین ریشه اصلی بحران خاورمیانه است
سفیر و معاون نمایندگی دائم ایران در سازمان ملل، در سخنرانی خود در نشست امروز شورای امنیت در مورد خاورمیانه، علت اصلی بحران خاورمیانه را اشغال فلسطین دانست. اسحاق آل حبیب افزود: طی هفت دهه گذشته رژیم اسرائیل به خاطر اطمینان خاطر از حمایت‌های بیدریغ آمریکا و عدم ‌تحرک شورای امنیت که منجر به گستاخ تر شدن آن گردیده، به اشغالگری، اقدامات وحشیانه و سیاست‌های توسعه‌طلبانه خود ادامه داده است.
 ٢٣:٣٨ - 1397/05/02 - نظرات : ٠متن کامل >>
نخستين اجلاس عالي رتبه مقابله با ريزگردهاي سازمان ملل
براساس پیشنهاد ارائه شده از سوی جمهوری اسلامی ایران، اولین نشست عالی رتبه مقابله با ریزگردها با هدف ارائه راهکارهای عملی برای مقابله با این معضل جهانی در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک برگزار شد. سید علی محمد موسوی مدیر کل امور بین المللی محیط زیست وزارت امور خارجه که به نمایندگی از کشورمان در این نشست عالیرتبه شرکت نموده است، در سخنرانی خود به آسیب های مستقیم ریزگردها بر ابعاد مختلف اجتماعی، اقتصادی و زیست محیطی بخش عظیمی از کشورمان تاکید نمود. موسوی با بیان اینکه مساله ریزگردها یک موضوع فرامرزی است و بخش عمده ای از آن از کشورهای همسایه وارد جمهوری اسلامی ایران می گردد، اقدامات صورت گرفته از سوی کشورمان را در سطح منطقه ای و بین المللی به ویژه برگزاری کنفرانس بین المللی تهران برای مقابله با ریزگردها در تیرماه 1396 بر شمرد
 ٢١:٢٤ - 1397/04/26 - نظرات : ٠متن کامل >>
نماینده دائم ایران: کشتار کودکان فلسطینی و یمنی را متوقف کنید
آقای غلامعلی خوشرو که در نشست امروز شورای امنیت سازمان ملل در مورد وضعیت کودکان در مخاصمات مسلحانه سخنرانی می‌کرد گفت: در حالی که رژیم اسرائیل کماکان به کشتار کودکان فلسطینی ادامه می‌دهد متأسفانه گزارش دبیرکل هنوز این رژیم را در فهرست ناقضان اصلی حقوق کودکان در مخاصمات مسلحانه قرار نداده است. وی با اشاره به جنایت جنگی ماه‌های اخیر این رژیم علیه کودکان فلسطینی شرکت کننده در تظاهرات مسالمت‌آمیز در غزه گفت: رژیم اسرائیل در ردیف اول کودک‌کش‌ های دنیا است و باید سال آینده دبیرکل آن را در صدر فهرست ذیربط گزارش خود قرار دهد
 ١٨:٣٣ - 1397/04/19 - نظرات : ٠متن کامل >>
سخنرانی سفیر و نماینده دائم کشورمان در جلسه مجمع عمومی با موضوع مسئولیت حمایت
سفیر و نماینده دائم کشومان در جلسه مجمع عمومی با موضوع مسئولیت حمایت از مردم در مقابل نسل کشی، جنایت جنگی ، پاکسازی نژادی و جنایت علیه بشریت سخنرانی کرد . غلامعلی خوشرو گفت جمهوری اسلامی ایران بر این باور است که جامعه جهانی باید نسبت به ارتکاب جنایات خطیر بین المللی هوشیار باشد و اجازه ندهد که وحشت کشتار جمعی در آینده تکرار شود. هیچ کس فراموش نمی کند که چگونه عدم اراده سیاسی و اقدام شورای امنیت در مقابله با جنایت نسل کشی و تجاوز در دو دهه گذشته موجب کشتار و بی خانمانی میلیونها نفر شد و به فجایع انسانی در رواندا انجامید.
 ٢٠:٥٧ - 1397/04/11 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>

گالری تصاویر |  وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو