معرفی سفیر یا نمایندگی

اخبار و تحلیلها


سیاست خارجی امریکا در بحران- محمدجواد ظریف
برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) در مورد برنامه هسته ای ایران پس از توافق‌نامه مشارکت تجاری در حوزه اقیانوس آرام و معاهده آب و هوایی پاریس، سومین توافق بین المللی است که دولت امریکا از آن خارج شده است. این دولت با اقدامات خود همچنین بسیاری از توافقات دیگر مانند نفتا، نظام تجارت آزاد و بخش هایی از سیستم ملل متحد را به مخاطره انداخته و لطمه بزرگی به چندجانبه گرایی و دورنمای حل اختلافات از طرق دیپلماتیک زده است.
 ٢١:٠٠ - 1397/03/31 - نظرات : ٠متن کامل >>
با رای اکثریت قاطع اعضای سازمان ملل متحد و پس از شانزده سال جمهوری اسلامی ایران به عضویت اکوسوک انتخاب شد
با رای 175 کشور عضو سازمان ملل متحد، جمهوری اسلامی ایران از ابتدای سال 2019 میلادی به مدت سه سال به عضویت «شورای اقتصادی و اجتماعی» آن سازمان، موسوم به اکوسوک، انتخاب شد.
 ٢١:٣٨ - 1397/03/23 - نظرات : ٠متن کامل >>
خوشرو: تصورات دولت آمریکا درمورد خاورمیانه و ایران بسیار خطرناک و ساده لوحانه است.
سفیر و نماینده دائم ایران در مصاحبه با سایت خبری کاوش حقیقت یا Truthdig تصورات دولت آمریکا از ایران و خاورمیانه را بسیار ساده لوحانه توصیف نموده و آمریکا را ناقض قوانین بین المللی و توافقات مهمی از بیانیه الجزایر گرفته تا برجام دانست. خوشرو در بخشی از این مصاحبه با اشاره به سیاستهای دولت آمریکا در قبال منطقه و ایران گفت: این دولت فقط می تواند با زبان تهدید، تحریم و مداخله سخن بگوید در حالیکه این سیاست ها قبلا در منطقه شکست خورده اند و بسیار خطرناک و پر هزینه هستند. بحرانها و بی ثباتی کشورهایی که قبلا مورد حمله آمریکا قرار گرفته اند، شاهد شکست این سیاست ها هستند. امریکا فاقد قدرت سازندگی در خاورمیانه است و حتی توان اداره یک روستا در عراق، افغانستان، یمن یا سوریه را ندارد.
 ١٨:٤٦ - 1397/03/22 - نظرات : ٠متن کامل >>
سخنرانی دکتر خوشرو در بحث عمومی شورای امنیت باموضوع حمایت از غیرنظامیان در مناقشات مسلحانه
غلامعلی خوشرو نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد در بحث عمومی شورای امنیت (مورخ 1 خرداد 97) با موضوع حمایت از غیرنظامیان در مناقشات مسلحانه ، شرکت و سخنرانی کرد. غلامعلی خوشرو با ابراز تاسف از اینکه غیرنظامیان درصد بالایی از قربانیان درگیری های مسلحانه را تشکیل می دهند، و با استناد به گزارش دبیرکل گفت: در سال 2017 حداقل 26 هزار غیرنظامی در درگیری های افغانستان، عراق، سومالی، جمهوری آفریقای مرکزی، جمهوری دموکراتیک کنگو و یمن کشته شده اند که این تأسف بار است.
 ٠٠:٠٧ - 1397/03/02 - نظرات : ٠متن کامل >>
سخنرانی غلامعلی خوشرو سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در بحث عمومی شورای امنیت با عنوان : "ارتقا حقوق بین الملل در جهت حفظ صلح و امنیت بین المللی"
غلامعلی خوشرو سفیر و نماینده دائم کشورمان ضمن شرکت در بحث عمومی شورای امنیت سازمان ملل متحد با عنوان ارتقا حقوق بین الملل در جهت حفظ صلح و امنیت بین المللی شرکت و سخنرانی کرد. وی گفت که در زمانه ما چند جانبه گرایی و حقوق بین الملل بیش از گذشته با تهدید یک جانبه گرایی و قانون شکنی و عدم احترام به منافع عمومی جامعه بین المللی روبرو شده است و بنا بر این برگزاری چنین بحثی در شورای امنیت اقدامی شایسته و به موقع تلقی می شود .
 ١٧:٣٤ - 1397/02/28 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>

گالری تصاویر |  وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو