معرفی سفیر یا نمایندگی

اخبار و تحلیلها


نامه دکتر محمدجواد ظریف به آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد در خصوص بحران یمن
22 آبان 1396- مایلم توجه فوری شما را به وضعیت وخیم و نگران کننده در یمن که در نتیجه تجاوز، کشتار غیرنظامیان و محاصره همه جانبه این کشور به وجود آمده و رنج های تحمل ناپذیری را بر مردم این کشور تحمیل کرده و منجر به شیوع بی سابقه وبا و گسترش قحطی در این کشور شده است، جلب نمایم.
 ٢٣:٤٠ - 1396/08/22 - نظرات : ٠متن کامل >>
نماینده دائم ایران: آژانس تنها مرجع صالحِ راستی‌آزمایی تعهدات هسته‌ای ایران تحت برجام است.
19 آبان 1396- غلامعلی خوشرو، سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد گفت: آژانس بین المللی انرژی اتمی تنها مرجع صالح جهانی برای راستی‌آزمایی تعهدات هسته‌ای ایران تحت برجام است.
 ١٩:٢٤ - 1396/08/19 - نظرات : ٠متن کامل >>
نامه سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران به دبیرکل و رئیس شورای امنیت در اعتراض به اظهارات تحریک آمیز مقامات سعودی
16 آبان 1396- غلامعلی خوشرو، سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران با ارسال نامه ای به دبیرکل و رئیس شورای امنیت، ادعاهای بی اساس مقامات سعودی علیه کشورمان در رابطه با یمن را رد کرده و خواستار فشار جامعه بین المللی به عربستان برای رعایت حقوق بین الملل و خودداری از تهدید به زور علیه دیگران شد.
 ٠٠:٥١ - 1396/08/18 - نظرات : ٠متن کامل >>
توضیح رأی ایران در جریان جلسه مجمع عمومی سازمان ملل متحد با موضوع محکومیت تحریم­های یک­جانبه امریکا علیه کوبا
10آبان 1396- غلامحسین دهقانی، مدیرکل امور سیاسی و امنیت بین المللی وزارت امور خارجه، در جریان جلسه مجمع عمومی سازمان ملل متحد با موضوع محکومیت تحریم­های یک­جانبه امریکا علیه کوبا، این تحریم­ها را مغایر با اصول حقوق بین­الملل و متن و روح منشور سازمان ملل متحد دانست.
 ١٨:٠٣ - 1396/08/10 - نظرات : ٠متن کامل >>
سخنراني غلامعلي خوشرو در بحث عمومي شوراي امنيت در مورد كودكان و منازعات مسلحانه
سه شنبه 9 آبان 1396- غلامعلی خوشرو، سفير و نماينده دائم جمهوري اسلامي ايران نزد سازمان ملل متحد، در سخنرانی خود با استناد به آخرین گزارش دبیر کل سازمان ملل متحد در مورد کودکان و منازعات مسلحانه گفت: سال 2016 سال پرمخاطره براي كودكان بود كه در آن 4000 مورد تخلف توسط دولت‌ها و 11500 مورد توسط گروههاي غير دولتي صورت گرفته است. خشونت عليه كودكان در سال 2016 به سطح هشدار دهنده‌اي رسيد كه اين موارد شامل جلوگيري از رسيدن كمك‌هاي انساندوستانه به كودكان نيز مي شود.
 ٠١:٣٢ - 1396/08/10 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 صفحه بعدی >>

گالری تصاویر |  وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو