معرفی سفیر یا نمایندگی

اخبار و تحلیلها


نامه کشورمان به شورای امنیت درباره توطئه های عربستان علیه امنیت و اقتصاد ایران
نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل با ارسال نامه ای به این سازمان، با اشاره به اقدامات مخرب عربستان علیه کشورمان، خواستار برخورد جامعه جهانی با آن کشور شده است.
 ٢٣:٤٤ - 1397/09/09 - نظرات : ٠متن کامل >>
نامه ایران به سازمان ملل درباره توطئه های آمریکا علیه ایران
در پی اظهارات تحریک آمیز چندی پیش پمپئو وزیر خارجه آمریکا علیه ملت ایران، کشورمان خواستار محکومیت این اظهارات غیرمسئولانه شد. نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل با ارسال نامه ای به این سازمان، با اشاره به اظهارات اخیر وزیر خارجه آمریکا که طی آن ملت ایران را به قحطی تهدید کرده بود، اعلام نموده است اینگونه اظهارات بخشی از سیاست های آمریکا برای اعمال فشار و تهدیدی عملی برای به راه انداختن جنگ اقتصادی علیه مردم ایران است.
 ٢٣:٤٠ - 1397/09/09 - نظرات : ٠متن کامل >>
بیانیه مطبوعاتی نمایندگی ایران نزد سازمان ملل در پاسخ به نماینده آمریکا در سازمان ملل
بار دیگر نماینده آمریکا امروز، با استفاده از اطلاعات ساختگی، از نشست مربوط به خاورمیانه شورای امنیت برای ایراد اتهامات بی اساس علیه ایران سوء استفاده کرد. نماینده آمریکا با توسل به اطلاعات جعلی و گمراه کننده دریافتی از گروهک مجاهدین خلق (سازمان تروریستی شناخته شده که مسئول کشتار بیش از 17 هزار ایرانی و بسیاری از عراقی ها بوده و آمریکا با خارج کردن آن از لیست گروههای تروریستی، به اعضایش در خاک خود پناه داده است) ایران را به اتهام بی‌پایه انجام اقدامات تروریستی متهم کرد.
 ١٨:٢٢ - 1397/08/29 - نظرات : ٠متن کامل >>
سخنرانی سفیر ایران در کمیته سوم قبل از رای گیری قطعنامه حقوق بشری ایران
متن سخنرانی جناب آقای آلی حبیب سفیر و معاون نمایندگی ج.ا.ایران در سازمان ملل در کمیته سوم قبل از رای گیری درباره قطع نامه پیشنهادی حقوق بشر ایران
 ١٨:١٩ - 1397/08/29 - نظرات : ٠متن کامل >>
خوشرو جامعه جهانی را به اجرای رای دیوان بین المللی فرا خواند و دولتها را از کمک به دولت خاطی برحذر داشت
غلامعلی خوشرو سفیر و نماینده دائم کشورمان در نیویورک در مجمع عمومی سازمان ملل در موضوع گزارش دیوان بین المللی دادگستری به مجمع عمومی سخنرانی کرد. وی در ابتدا به نقش اساسی دیوان بین المللی دادگستری به عنوان رکن قضایی سازمان ملل متحد در حل و فصل مسالمت آمیز اختلافات و پاسداشت نظم حقوقی بین المللی در جامعه بین المللی اشاره کرد. خوشرو برجام را یکی از دستاوردهای مهم دیپلماسی چند جانبه دانست که به تایید شورای امنیت سازمان ملل رسیده است . وی افزود قطعنامه 2231 شورای امنیت بر لزوم تسهیل و توسعه ارتباطات اقتصادی و تجاری با ایران تاکید می کند و از همه دولتهای عضو خواسته است که برجام را اجرا کنند. اکنون این فاجعه بار است که امریکا حاکمیت کشورها را نادیده می گیرد وانها را نه برای نقض قطعنامه شورای امنیت بلکه به دلیل پایبندی به ان تهدید و تنبیه میکند .
 ١٨:٢٣ - 1397/08/07 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>

گالری تصاویر |  وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو