معرفی سفیر یا نمایندگی

بیانیه های مطبوعاتی


بیانیه مطبوعاتی در خصوص نشست 13 آذر شورای امنیت
در حالی که همه فعالیت های مرتبط با موشک بالستیک ایران کاملاً در انطباق با قطعنامه 2231 شورای امنیت می‌باشد، این آمریکا است که این قطعنامه را به صورت کامل نقض کرده است. معرفی برنامه موشکی ایران به عنوان اقدامی ناسازگار با قطعنامه مذکور یا تهدیدی منطقه ای، یک سیاست فریبکارانه و خصمانه از طرف آمریکا است.
 ٢١:٢٤ - 1397/09/13 - نظرات : ٠متن کامل >>
نامه کشورمان به شورای امنیت درباره توطئه های عربستان علیه امنیت و اقتصاد ایران
نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل با ارسال نامه ای به این سازمان، با اشاره به اقدامات مخرب عربستان علیه کشورمان، خواستار برخورد جامعه جهانی با آن کشور شده است.
 ٢٣:٤٤ - 1397/09/09 - نظرات : ٠متن کامل >>
نامه ایران به سازمان ملل درباره توطئه های آمریکا علیه ایران
در پی اظهارات تحریک آمیز چندی پیش پمپئو وزیر خارجه آمریکا علیه ملت ایران، کشورمان خواستار محکومیت این اظهارات غیرمسئولانه شد. نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل با ارسال نامه ای به این سازمان، با اشاره به اظهارات اخیر وزیر خارجه آمریکا که طی آن ملت ایران را به قحطی تهدید کرده بود، اعلام نموده است اینگونه اظهارات بخشی از سیاست های آمریکا برای اعمال فشار و تهدیدی عملی برای به راه انداختن جنگ اقتصادی علیه مردم ایران است.
 ٢٣:٤٠ - 1397/09/09 - نظرات : ٠متن کامل >>
بیانیه مطبوعاتی نمایندگی ایران نزد سازمان ملل در پاسخ به نماینده آمریکا در سازمان ملل
بار دیگر نماینده آمریکا امروز، با استفاده از اطلاعات ساختگی، از نشست مربوط به خاورمیانه شورای امنیت برای ایراد اتهامات بی اساس علیه ایران سوء استفاده کرد. نماینده آمریکا با توسل به اطلاعات جعلی و گمراه کننده دریافتی از گروهک مجاهدین خلق (سازمان تروریستی شناخته شده که مسئول کشتار بیش از 17 هزار ایرانی و بسیاری از عراقی ها بوده و آمریکا با خارج کردن آن از لیست گروههای تروریستی، به اعضایش در خاک خود پناه داده است) ایران را به اتهام بی‌پایه انجام اقدامات تروریستی متهم کرد.
 ١٨:٢٢ - 1397/08/29 - نظرات : ٠متن کامل >>
ایران خواستار محکومیت تهدید هسته ای رژیم صهیونیستی از سوی سازمان ملل شد.
جمهوری اسلامی ایران از سازمان ملل خواست تا تهدید چندی قبل رژیم صهیونیستی علیه کشورمان را محکوم کند. نمایندگی دائم ایران در سازمان ملل طی نامه ای به دبیرکل و شورای امنیت این سازمان از این تهدید که چندی قبل توسط نتانیاهو در کنار تأسیسات هسته‌ای آن رژیم صورت گرفته بود، به عنوان تهدیدی جدی علیه صلح و امنیت بین المللی یاد کرده است.
 ٢٠:٣١ - 1397/06/29 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 صفحه بعدی >>

گالری تصاویر |  وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو