معرفی سفیر یا نمایندگی

اخبار > سخنرانی سفیر و معاون نمایندگی ج.ا.ایران نزد سازمان ملل متحد طی سخنانی در پنجاه و ششمین نشست کمیسیون توسعه اجتماعی


  چاپ        ارسال به دوست

سخنرانی سفیر و معاون نمایندگی ج.ا.ایران نزد سازمان ملل متحد طی سخنانی در پنجاه و ششمین نشست کمیسیون توسعه اجتماعی

پنجشنبه 12 بهمن 1396- اسحاق آل حبیب، سفیر و معاون نمایندگی ج.ا.ایران نزد سازمان ملل متحد طی سخنانی در پنجاه و ششمین نشست کمیسیون توسعه اجتماعی این سازمان اظهار داشت علیرغم گام های مثبتی که در سطح جهانی برای مبارزه با فقر برداشته شده، تعداد زیادی از مردم در گوشه و کنار جهان در فقر شدید بسر می برند. سفير كشورمان ضمن اشاره به وجود منازعات و بی ثباتي به ويژه در خاورمیانه، بر تاثیر این منازعات در تشدید فقر بویژه برای زنان و کودکان تاکید کرد.

آقای آل حبیب ضمن تاکید بر اهمیت و اولویت مبارزه با فقر در حوزه توسعه اجتماعی، بیان داشت که این موضوع نباید عاملی برای اعمال فشارهای سیاسی باشد. ایشان افزود که اعمال تحریم های غیرموجه اقتصادی مانع دستیابی به اهداف توسعه ای بوده و با حق توسعه مغایرت دارد. معاون نمایندگی کشورمان اضافه كرد که جمهوري اسلامي ایران با اتخاذ رهیافت های مختلف، برنامه های مبارزه با فقر را در قالب ششمین برنامه پنج ساله توسعه ملی و همچنین برنامه و طرح های دیگر پیگیری و اجرا کرده و قوانینی را در این زمینه به تصویب رسانده است. در همین چارچوب، وي به برخی تجربه های موفق کشورمان از جمله فعالیت کمیته امداد امام خمینی و بنیاد برکت در یاری رساندن به مستمندان، ایتام، خانوارهای تک سرپرست زن، و همچنین بهبود کسب و کارهای خانوادگی را برشمرد. خاطر نشان می سازد پنجاه و ششمین نشست سالانه کمیسیون توسعه اجتماعی سازمان ملل متحد از 29 ژانویه آغاز و تا 7 فوریه ادامه خواهد داشت. نشست امسال کمیسیون توسعه اجتماعی به طور خاص به «راهبردهای ریشه‌کنی فقر به منظور تحقق توسعه پایدار برای همه» می‌پردازد.


١٩:١٧ - 1396/11/12    /    شماره : ٤٩٩١١٩    /    تعداد نمایش : ٨٧خروج
گالری تصاویر |  وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو